OFERTA

Projektowanie wnętrz i nadzór nad realizacją inwestycji

Pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące, odbywa się ono na terenie planowanej inwestycji lub w innym wybranym miejscu. Spotkanie to ma na celu określenie oczekiwań inwestora względem przyszłej współpracy z architektem wnętrz oraz ustalenie zakresu projektu. Na bazie dokonanych uzgodnień przygotowywana jest indywidualna wycena projektu.

Po akceptacji wyceny i wyrażeniu chęci podjęcia współpracy podpisywana jest umowa współpracy. W tym samym dniu architekt dokonuje pomiaru pomieszczeń oraz wykonuje dokumentację fotograficzną zastanej przestrzeni. Jest to również czas na dokładniejsze omówienie oczekiwań inwestora takich jak preferowany styl wystroju, funkcja pomieszczeń, wysokość budżetu przeznaczonego na wykończenie i wyposażenie inwestycji itd.

Kolejnym etapem jest wydzielenie pomieszczeń, stworzenie układu funkcjonalnego ścian działowych i elementów wyposażenia, w zależności od możliwości konstrukcyjnych danego obiektu. Jest to ważny etap projektu ze względu na funkcjonalność i ergonomię w późniejszym użytkowaniu przestrzeni. Układ funkcjonalny determinuje kolejne etapy projektowe.

Po akceptacji układu pomieszczeń następuje wykonanie fotorealistycznych wizualizacji 3D przedstawiających aranżację wszystkich projektowanych wnętrz. Wizualizacje obrazują ogólne zasady rozwiązań estetycznych, materiałowych, kolorystycznych i oświetleniowych, a ich celem jest przedstawienie wypracowanej wizji.

Po akceptacji wizualizacji wnętrz, na ich podstawie wykonywany jest pakiet wykonawczy. Jest to zestaw zwymiarowanych rysunków dla wykonawców zawierający:

 • układ ścian działowych jeśli wymagany - (ściany lub ich części do wyburzenia; układ nowych ścian działowych)

 • układ ułożenia posadzek

 • układ sufitów podwieszanych

 • rysunki nietypowych zabudów gipsowo-kartonowych jeśli występują

 • układ punktów wyjściowych dla instalacji elektrycznej - (układ oświetlenia, gniaz i włączników)

 • układ punktów wyjściowych dla instalacji wodno-kanalizacyjnej

 • układ okładzin ściennych (farby, tapety, tynki dekoracyjne, płytki elewacyjne)

 • rysunki mebli na wymiar wraz ze specyfikacją

 • szczegółowy projekt kuchni

 • szczegółowe projekty łazienek

Na zakończenie procesu projektowego przygotowywana jest lista wszystkich użytych materiałów i elementów wyposażenia wnętrz stanowiących integralną całość zaprojektowanej przestrzeni. Zestawienie zawiera konkretne modele wraz ze wskazaniem dystrybutora lub producenta, orientacyjną ceną i szacowaną potrzebną ilością.

Nadzór autorski jest usługą opcjonalną i polega on na przekazaniu założeń projektowych wykonawcom oraz na wizytach architekta w miejscu inwestycji związanych z kontrolą zgodności realizacji z projektem i rozwiązywaniem bieżących kwestii wykonawczych.

PIERWSZE SPOTKANIE
INWENTARYZACJA
UKŁAD FUNKCJONALNY
ARANŻACJA WNĘTRZ
PAKIET WYKONAWCZY
ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW
NADZÓR
AUTORSKI

Monika Tomczak

ARCHITEKT
WNĘTRZ

monika@projektxx.pl

0048 739 053 281

KONTAKT
SOCIAL MEDIA
 • Black Facebook Icon
 • Black Instagram Icon

obszar działalności: Poznań i okolice, możliwość pracy zdalnej

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now